If You Feed Pro Plan
Moderators: Pike Ridge Beagles, Aaron Bartlett
Fuzz to answear why pay so much for the purina dog food well its cheaper in the long run. im just a poor ol boy to but id rather pay $20 for a bag of purina one than $10 for a bag of ol roy becasue the one will last longer so all in all its cheaper to feed a better dog food. feed 1 1/4 cup compared to 3 or 4 cups of some off the cheap stuff. and lot of crap to clean up to.